pondělí, 10 duben 2017 08:28

V polovině května začínají tradiční městské slavnosti

Napsal(a)
Městské slavnosti Děčín Městské slavnosti Děčín

V pátek 12. května se naplno rozjede program slavností. Dopoledne začne na Mariánské louce dřevosochání a večer se na Smetanově nábřeží rozezní zpěv populárního Vojty Dyka. Chybět nebude ani ohňostroj, letos na téma Up and Down. Páteční den zakončí Majk Spirit.

První víkend slavností bude ve znamení adrenalinu. Již 19. ročník Adrenalin Challenge Main Event je nadregionální akcí pro širokou veřejnost. Na účastníky soutěží čeká šest zajímavých disciplín. „Soutěžíme ve výstupu na via ferratu, extreme travers přes kaňon Labe do věže zámku, následně musí závodníci slanit z parkánu zámku, zdolat provazový žebřík na Tyršův most, skočit z mostu dolů a celý závod zakončí jízda na vodním skútru,“ vysvětlil Igor Bayer, ředitel závodu. Fanoušky této oblíbené adrenalinové show čeká i výborný doprovodný program. „Připravenou máme exhibici paddleboardů s workshopem pro veřejnost a exhibici flyboardu,“ doplnil Igor Bayer. Po celý den poběží také Labefest s hvězdným obsazením. „Letošní Labefest je dvoudenní a parádní páteční program pokračuje také v sobotu. Návštěvníci festivalu se mohou těšit například na Jaroslava Uhlíře, Janka Ledeckého nebo Michala Hrůzu,“ přiblížila program Hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Pokračovat budou také sochaři na Mariánské louce. Večer potom ukončí akce s názvem DC GO! „Každý rok chceme slavnosti něčím oživit. Letos jsme do programu zařadili nový projekt pro rozmanitou hudební scénu,“ dodala Hana Cermonová. Organizátoři slavností nezapomínají ani na děti, a tak první sobota slavností má na programu také Běláskové klání v podzámčí a v neděli se bude konat Adrenalin Challenge Kids.

Výstřižek


Ani o druhém víkendu slavností se rozhodně nebudete nudit. Na zámku se totiž koná oblíbený Historický trh májový a Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva 2017. Na Smetanově nábřeží se bude konat přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže Mladé Labe. Parkoviště před městskou knihovnou pak ožije nejstarší streetballový turnaj v ČR. Na své si přijdou také senioři, kteří si budou moci užít oblíbené písně Karla Hašlera na Smetanově nábřeží v neděli 21. května.

ohnostroj 20140512 1270320456
Poslední květnový víkend a pomyslná tečka za letošními slavnostmi bude patřit festivalu Pouličního divadla. To se jako obvykle koná na Husově náměstí . 6. ročník festivalu Pouličního divadla – memoriál Pavla Jarolíma nabídne nejen spoustu pohádek pro děti, ale také zajímavé koncerty a soutěže. Na úplný závěr je připraven Den plný her. Akce věnovaná především rodinám s dětmi mladšího školního a předškolního věku se koná na hřišti Sport areálu SK Děčín.

000609 05 005447

Přečteno: 1006 x
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE