Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží.

Nejpřitažlivějším místem zámku je zcela jistě Růžová zahrada. Prostor zahrady ohraničuje ze západní strany sala terrena s dochovanou freskovou výmalbou z roku 1678 a ze strany východní vznosný gloriet zdobený galerií barokních soch. Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

ruzova zahrada sochy

V citlivě opravených prostorech se konají individuální a skupinové prohlídky, svatební obřady, koncerty, výstavy a další kulturní akce, je zde k vidění trvalá expozice pobočky Oblastního muzea Děčín, návštěvníci se mohou projít bývalým apartmá majitele zámku, potěšit se krásným výhledem na město a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady. Také zámecké nádvoří oživují v průběhu celého roku nejrůznější slavnosti. Nejvýznamnější z nich jsou Historický trh májový pořádaný každoročně v květnu, zářijové Slavnosti vína nebo vánoční zámecké trhy.

ruzova zahrada

Během léta zámek ožívá i v noci, a to při dobově inscenovaných večerních prohlídkách. Rekonstrukce areálu v současné době pokračuje rekultivací nádherných zámeckých zahrad a parku.

Kde nás najdete: Děčínský Zámek, Děčín (Google maps)

qr kod mapa zamek

navigace k místu

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE