Lodí po řece

Výlety lodí k Děčínu a turistice v Českosaském Švýcarsku neodmyslitelně patří. A úplně nejlepší je pozorovat krásy kaňonu řeky Labe přímo z paluby u šálku dobré kávy. Za vyzkoušení také stojí plavba na raftu. Plavbu jak lodí, tak na raftu lze kombinovat s pěší turistikou nebo výletem na kole.

Více informací najdete v sekci Lodí po řece

 

Cyklo

Děčínsko nabízí nepřeberné množství různorodých cyklistických tras a výletů. Na své si zde přijdou jak nároční cyklisté, tak rodiny s dětmi. Trasy jsou různých délek a obtížností se zajímavými typy pro zpestření vašeho výletu. Vůbec nejfrekventovanější cyklostezkou v České republice je Labská stezka č. 2. Děčínem procházejí ale ještě další cyklostezky a to Ploučnická cyklostezka a Krušnohorská magistrála.

Více informací najdete v sekci Tipy na výlety - pro cyklisty

 

Adrenalin

Děčínsko nabízí širokou paletu možností pro všechny typy zážitků spojených s horskými koly. Počínaje technickými, gravity disciplínami a konče skvělými singltreky.  Labské pískovce jsou ovšem také rájem horolezců. Několik lokalit v okolí láká v letních měsících k výletům do skal, kde všechny výstupy odmění lezce svými neuvěřitelnými výhledy do širokého okolí.

Více informací najdete v naších turistických příručkách

 

Ferrata

Děčín se pyšní jedinou ferratou v Čechách, která leží v centru města. Jednou z mnoha zajištěných cest můžete z Labského nábřeží vystoupat na vrchol stěny k vyhlídkové věži. Po celou dobu výstupu vás nepřestanou fascinovat nezapomenutelné pohledy na řeku, zámek a město. Výhledy z míst, kam se dříve dostali pouze zkušení horolezci, si nyní můžete vychutnat s celou rodinou. 

Více informací o Via Ferratě najdete zde

 

Nordic Walking

Děčín je jedním z prvních měst, které nechalo oficiálně vyznačit trasy pro Nordic walking. První čtyři okruhy si mohou milovníci dynamické chůze se speciálními holemi projít na Pastýřské stěně.

Více o Nordic Walkingu v Děčíně a popis tras najdeze zde

 

Na koni/hipoturistika

Poznejte Děčínsko z koňského sedla. Malebná krajina skal, roklí, lesů a luk je jako stvořená pro romantické vyjížďky na koních.  Ranče nabízejí vyjížďky pro děti i dospělé, možnost hiporehabilitace i hipoterapie.

Více informací a seznam rančů najdete v sekci Tipy na výlety

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE