Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Městské slavnosti

Labefest ohňostroj, trhy. Po dvou letech se vrací slavnosti města ve své tradiční podobě 

Po dvouleté odmlce zaviněné pandemií koronaviru se Děčín dočká tradičních květnových městských slavností. Jejich součástí budou oblíbené akce: ohňostroj, hudební festival Labefest či Adrenalin Challenge. Program městských slavností bude rozložený do čtyř víkendů a určitě se máte na co těšit.

Jako první přijde na řadu floristická soutěž Děčínská kotva. Výstava soutěžních prací bude k vidění na zámku od pátka 13. května. Právě na zámku začne o den později Historický trh májový, na parkovišti u Mariánské louky předvedou své umění sochaři a na parkovišti u městské knihovny se pojede Jízda na pohodu s prohlídkou automobilových veteránů. Kromě Jízdy na pohodu budou všechny zmíněné akce pokračovat také v neděli 14. května.

O týden později odstartuje hudební festival LABEFEST na Smetanově nábřeží. Bude trvat dva dny a fanoušci se mohou těšit například na kapely Divokej Bill a Horkýže Slíže, na rockera Kamila Střihavku či na zpěváka Dalibora Jandu. Vstupenky jsou již v předprodeji. Celý víkend zahájí v pátek 20. května ohňostroj. V sobotu 21. května Děčín ovládnou adrenalinové závody Adrenalin Challenge na Smetanově nábřeží; soutěžit budou moci jak dospělí, tak i děti, které čeká adrenalinové klání v neděli 22.května.

Třetí víkend slavností přinese v sobotu 28.5. na Smetanově nábřeží Mladé Labe, které láká na vystoupení, soutěže a zábavu pro celou rodinu. Organizátoři ale myslí i na seniory – Den pro seniory proběhne v neděli 29. května na

Smetanově nábřeží.

Městské slavnosti budou pokračovat i první červnový víkend. Pod knihovnou změří své síly hráči streetballu v Labském streetballovém poháru, připraveno bude i Běláskové klání v podzámčí s řadou zajímavých soutěží pro děti. V Křížové ulici si milovníci vína přijdou na své na akci Den v růžovém.

A neděle 5. června nabídne Den plný her na fotbalovém hřišti na Starém Městě.

13. 05. 2022
pátek
rozbalit program
14. 05. 2022
sobota
rozbalit program
15. 05. 2022
neděle
rozbalit program
20. 05. 2022
pátek
rozbalit program
21. 05. 2022
sobota
rozbalit program
22. 05. 2022
neděle
rozbalit program
28. 05. 2022
sobota
rozbalit program
29. 05. 2022
neděle
rozbalit program
04. 06. 2022
sobota
rozbalit program
05. 06. 2022
neděle
rozbalit program

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.