Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Městské slavnosti

Ohňostroj, Lampionový průvod, Labefest, Historické trhy na zámku, Adrenalin challenge, Labský streetballový pohár, Dřevosochání, Děčínská kotva, Běláskové klání, Mladé Labe, Jízda na pohodu, Festival pouličního divadla, Den nejen pro seniory, Den plný her, to jsou akce, které nabídnou děčínské městské slavnosti.

Letošní novinkou je, že se slavnosti o týden posouvají a během jednoho víkendu proběhne jak Labefest, tak i Historické trhy májové.  Slavnosti odstartují ohňostrojem, a to v pátek 15. května ve 22 hodin. Letos ho podbarví hudba legendární skupiny Queen.  Ve stejný den začíná také hudební festival na Smetanově nábřeží pod zámkem Labefest. Opět bude dvoudenní. Letošní sestava vystupujících láká na pestrý hudební zážitek. Vystoupí například Mirai, Wohnout, Horkýže Slíže, Pokáč, Kamil Střihavka a spousta dalších, prostor dostanou jako obvykle i mladé talentované kapely, které mají možnost vybrat sami návštěvníci. Vstupenky v limitované edici jsou do 31.4.2020 za nejnižší možnou cenu 220 korun a včetně historického trhu na zámku za 260 korun (bez manipulačních poplatků) k zakoupení v předprodejní síti Ticketstream.cz – bit.ly/Labefest2020. Právě historický trh na zámku byl letos vůbec poprvé přesunut na stejný víkend jako Labefest a bude se konat v sobotu a v neděli. Program prvního víkendu ještě doplní tradiční akce Sochaří Děčínu a samozřejmě adrenalinové klání Adrenallin challege, kdy si mohou nejen sportovní fajnšmekři vyzkoušet skok z mostu, lezení po skále nebo přelet nad řekou Labe. Je již tradicí, že si Extreme travers vedoucí z Pastýřské stěny do okna protějšího zámku vyzkouší některý z účinkujících. Soutěže budou pokračovat také v neděli 17. května.

Vrcholem druhého víkendu slavností bude Mladé Labe na Smetanově nábřeží, kde se v sobotu 23. května předvedou zájmová sdružení Domu dětí a mládeže. Současně bude v Křížově ulici probíhat Festival pouličního divadla. Na náměstí se představí automobiloví veteráni a Jízda na pohodu. U knihovny se bude sportovat, proběhne tu tradiční Labský streetballový pohár, tentokrát jeho jubilejní 25. ročník. V neděli 25. května je připraven na Smetanově nábřeží Den nejen pro seniory. Úplně poslední akcí slavností bude Den plný her 31. května, který připravuje Dům dětí a mládeže na hřišti za zimním stadionem na Starém Městě.

Program

15. 05. 2020
pátek
rozbalit program
16. 05. 2020
sobota
rozbalit program
17. 05. 2020
neděle
rozbalit program
23. 05. 2020
sobota
rozbalit program
24. 05. 2020
neděle
rozbalit program
31. 05. 2020
neděle
rozbalit program