Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Městské slavnosti 2023

Ohňostroj, trhy, adrenalin a hudební scéna. I letos vás neminou Městské slavnosti.

Květnové kulturní víkendy jsou pro Děčín již zajetou tradicí. Program na letošní Městské slavnosti bude opět nabitý.

Slavnosti odstartují v sobotu 13. května, kdy na Smetanově nábřeží vypukne akce Mladé Labe. O kousek dál, na Mariánské louce se budete moct kochat krásou dřevosochání v rámci Sochařů Děčínu. Nynější ročník bude tematicky zaměřen na tvorbu betlému do Křížové ulice. Pokud však děčínské dřevosochání v sobotu nestihnete, nezoufejte. Akce se letos koná oba víkendové dny, na místě bude i bohatý hudební program a stánky s občerstvením.

V sobotu 13. května se můžete podívat i do zámecké saly terreny, kde bude hrát loutkové divadlo. V areálu zámku bude po celý víkend, tedy 13. a 14.5., probíhat tradiční Historický trh májový.

O týden později, 19. a 20. května, se uskuteční ikonický hudební festival Labefest. Na Smetanově nábřeží zahraje čerstvý držitel Slavíka - kapela Mirai, dále pak kapely Wohnout, Vypsaná Fixa, Žlutý Pes, Buty, Portless, Vojtaano či rapper Paulie Garand. Lístky na festival naleznete zde. Kromě koncertů se můžete těšit na páteční ohňostroj i na pořádnou dávku adrenalinu v podobě Adrenalin challenge. Výzva odstartuje v sobotu dopoledne a budou se jí moct zúčastnit jak dospělí tak děti. O víkendu se bude konat i populární floristická soutěž Děčínská kotva, tentokrát s tématem Hvězdné nebe. Výstava soutěžních prací bude k vidění na zámku.

Třetí víkend přinese další sérii akcí. Na 27. května připadá výstava veteránů na Masarykově náměstí zvaná Jízda na pohodu. V neděli propukne Den plný her a Den nejen pro seniory. Nebude chybět ani muzika u Rogala.

Městské slavnosti zakončí 3. června Streetballový pohár před knihovnou společně s Běláskovým kláním na Smetanově nábřeží.

Přehledný program Městských slavností najdete na našem webu.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.