Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Městské slavnosti 2023

Ohňostroj, trhy, adrenalin a hudební scéna. I letos vás neminou Městské slavnosti.

Květnové kulturní víkendy jsou pro Děčín již zajetou tradicí. Program na letošní Městské slavnosti bude opět nabitý.

Slavnosti odstartují v sobotu 13. května, kdy na Smetanově nábřeží vypukne akce Mladé Labe. O kousek dál, na Mariánské louce se budete moct kochat krásou dřevosochání v rámci Sochařů Děčínu. Nynější ročník bude tematicky zaměřen na Pohádkový les, který má brzy vzniknout pod Popovickým vrchem. Sochaři rovněž slibují, že zapracují na zbytku děčínského betlému do Křížové ulice. Pokud však děčínské dřevosochání v sobotu nestihnete, nezoufejte. Akce se letos koná oba víkendové dny.

V sobotu 13. května se můžete podívat i do zámecké saly terreny, kde bude hrát loutkové divadlo. V areálu zámku také celý víkend bude probíhat tradiční Historický trh májový.

O týden později, 19. a 20. května, se uskuteční ikonický hudební festival Labefest. Na Smetanově nábřeží zahraje čerstvý držitel Slavíka - kapela Mirai, dále pak kapely Wohnout, Vypsaná Fixa, Žlutý Pes, Gaia Mesiah či rapper Paulie Garand. Lístky na festival naleznete zde. Kromě koncertů se můžete těšit na páteční ohňostroj i na pořádnou dávku adrenalinu v podobě Adrenalin challenge. Výzva odstartuje v sobotu dopoledne a budou se jí moct zúčastnit jak dospělí tak děti. O víkendu se bude konat i populární floristická soutěž Děčínská kotva, tentokrát s tématem Hvězdné nebe. Výstava soutěžních prací bude k vidění na zámku.

Třetí víkend přinese další sérii akcí. Na 27. května připadá výstava veteránů na Masarykově náměstí zvaná Jízda na pohodu. V neděli propukne Den plný her a Den nejen pro seniory. Nebude chybět ani muzika u Rogala.

Městské slavnosti zakončí 3. června Streetballový pohár před knihovnou společně s Běláskovým kláním na Smetanově nábřeží.

Přehledný program Městských slavností najdete na našem webu.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.