Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

26. 7. 2022
vložil(a): Markéta Svobodová

Tipy na možné výlety v Děčíně a okolí

Bohužel vzhledem k rozsáhlému lesnímu požáru v Národním parku České Švýcarsko, tedy v oblastech Hřensko, Mezná a Mezní louka, v současné době nedoporučujeme národní park navštívit.

Ze zdroje Českého Švýcarska předáváme informaci o uzavřených silnicích a úsecích:

„Uzavřené silnice: z Děčína do Hřenska a ke státní hranici do Bad Schandau, silnice Mezi Hřenskem a Mezní Loukou resp. až na Meznou, silnice mezi Janovem a Hřenskem, silnice mezi Vysokou Lípou a Mezní Loukou. Zatím zůstává pro osobní vozy průjezdná silnice v Jetřichovicích.

Návštěvníky žádáme, aby se vyhnuli oblasti Hřenska, Mezní Louky, Vysoké Lípy a Janova z důvodu pohybu techniky záchranných složek. Zde je zároveň nejsložitější situace. Několik domů bylo poničeno ohněm na Mezné.„ 

CYKLOVÝLETY:

Pokud chystáte výlet na kolech, doporučujeme vám například Ploučnickou cyklostezku č.15 do Benešova nad Ploučnicí, kde můžete navštívit zámek, nebo zříceninu hradu Ostrý.

Dále Krušnohorskou magistrálu přes nejvyšší stolovou horu Sněžník. Sem se dá vyjet i cyklobusem z Děčína.

Pokud se chystáte na Labskou stezku č.2, nedoporučujeme levý břeh Labe směrem na Dolní Žleb, Hřensko a hraniční přechod. Je zde velký hustý dým a popel způsobený požárem. Doporučujeme pravý břeh směrem Ústí nad Labem, Litoměřice a cyklovýlety v Českém středohoří.

ROZHLEDNY A VYHLÍDKY:

Nedoporučujeme rozhledny a vyhlídky v blízkosti místa požáru, rozhledna Janov je zcela uzavřena až do odvolání.

Doporučujeme rozhlednu na Děčínském Sněžníku, rozhlednu Chlum, Sokolí vrch, Jedlovou, císařskou, vyhlídku na Pastýřské stěně, rozhlednu Dymník v Rumburku a Tanečnici v Mikulášovicích.

V Českém středohoří je možné navštívit více než dvacet vrcholů, Milešovku, Říp, Lovoš …

VÝLETY LODÍ:

Všechny plavby lodí z Děčína do Dolního Žlebu a do Hřenska, dále k německým hranicím jsou zrušené. Úsek využívají hasiči k odběru vody na uhašení požáru v národním parku České Švýcarsko. Tento zákaz platí i pro paddleboardy, rafty a ostatní plavidla bez strojního pohonu.

Pokud jste plánovali výlet lodí s dětmi, využijte linku T91, která jezdí na trase Ústí nad Labem- Litoměřice - Roudnice nad Labem – Mělník. Z Děčína

do Ústí nad Labem se pohodlně dostanete za dvacet minut vlakem, autem nebo na kole.

Mapa lodní linky, jízdní řád T91.

PĚŠÍ:

Doporučujeme navštěvovat kulturní památky, zámky, muzea, galerie, zoologické zahrady... pěkný přehled takových výletů naleznete na facebookových stránkách Českého Švýcarska.

V případě dalších dotazů a upřesnění se můžete obrátit na naše informační centra v městské knihovně a na hlavním nádraží.

E-mail: info@idecin.cz

Tel. : Knihovna - 412 532 227, hlavní nádraží - 727 975 773