Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

3. 3. 2023
vložil(a): Markéta Svobodová

Uzavírka silnice z Hřenska na Mezní Louku

Od středy 1.3.2023 do cca 31.3. bude uzavřena silnice z Hřenska na Mezní Louku z důvodu hrozícího nebezpečí zřícení skalních bloků nad zastávkou “Hřensko k soutěskám” u penzionu Klepáč.

Upraveny jsou také autobusové linky. Linka 434 bude po dobu trvání prací mimo provoz. Pro linku 438, 436 a 404 platí výlukové jízdní řády, viz níže. Autobusy na Mezní louku budou jezdit až do odvolání přes Jetřichovice.

Na Pravčickou bránu, na Mezní Louku, Meznou a do Vysoké Lípy se od Hřenska dostanete autem objízdnou přes Jetřichovice. Instalace značení dle SÚS ÚK proběhne do pátku 3.3.

Pro návštěvu Pravčické brány autem je možné využít parkoviště U Vodopádu přístupné od Jetřichovic přes objízdnou trasu. Z tohoto parkoviště je možný nástup na Pravčickou bránu tak, že se pěšky vracíte směrem na autobusovou zastávku Tři prameny, odkud už následuje výstup na Pravčickou bránu a stejnou cestou zpět. Pravčická brána je do 31.3. otevřena pátek - neděle od 10 do 16 hodin. Od Velikonoc se předpokládá denní provoz. 

Od Jetřichovic se do Hřenska dostanete po objízdné trase přes Srbskou Kamenici, Růžovou a Janov. 

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je 31.3.2023.

Zdroj: České Švýcarsko