Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

12. 10. 2023
vložil(a): Eliška Střelková

Ve dnech 23.-29. října proběhne Týden turistických informačních center

Akce se koná při Světovém dni rozvoje informací, který vyhlásilo OSN v roce 1972 a připadá na 24. října. Asociace turistických informačních center ČR se rozhodla s tímto významným dnem podpořit propagaci svých členů a oznámila v týdnu od 23. do 29. října 2023 oslavy, které mají připomenout důležitost získávání a šíření informací. Jednotlivé programy pro veřejnost a podobu oslav zajišťují zapojená turistická informační centra.

A kreativitě se meze nekladou. Kromě drobností od A.T.I.C. ČR (k dostání na členských TIC asociace) budou pracovníci rozdávat také úsměvy, kvízy, uspořádají prohlídky, zábavu pro děti nebo ochutnávky regionálních produktů. V Děčíně si můžete přijít pro pozornost ve dnech 23. - 25. října do Infocentra pod knihovnou, kde dostanete k zakoupenému zákusku kávu zdarma, dáreček od A.T.I.C. a kvíz o Děčíně.

Cílem akce je nejen ozvláštnění návštěvy infocentra, ale má zejména zdůraznit důležitost fungování TIC i v dnešní digitální době, ukázat různorodou práci zaměstnanců a zviditelnit sjednocení infocenter napříč republikou, a to i skrze ochrannou známku – bílé íčko v zeleném poli.

V příštím roce bude A.T.I.C. ČR s pátým ročníkem Týdne TIC oslavovat také 30 let od svého vzniku. Zveme všechny k návštěvě turistických informačních center.