Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Běžkování, lyžování a skialpy

Venkovním aktivitám nahrává zimní počasí. Lidé se vydávají do přírody a objevují její krásy. Pokud počasí přeje, najdete zde ideální podmínky pro vybrané zimní sporty.

Běžkařské trasy v okolí

Mnozí z nás vyrážejí do bílé stopy na běžky nebo jen tak do přírody na skialpy. Upravené běžkařské trasy jsou na Sněžníku, v Lužických i Krušných horách. Pro nás jsou nejblíže tratě na

Sněžníku

To, jak je trasa upravená, přitom ovlivní zážitek z běžkování. Na Sněžníku doporučujeme běžkovat klasicky, protože cesty jsou poměrně úzké a bruslením by docházelo k ničení stop pro klasiku. Hlavní trasa „Magistrála“  vede od hotelu Sněžník na Rájecké sedlo. Tam a zpět si užijete běžkování na 12,6 km. Ostatní možné trasy jsou vyznačeny na mapách, instalovaných na významných křížení tras. Mapu běžkařských tras v okolí Děčínského Sněžníku naleznete níže v článku, kde najdete i další užitečné odkazy k zimním sportům.

Další lokalitou vhodnou pro běžkování jsou

Lužické hory

Mnoho upravených běžkařských tras najdete i v Krušných horách, například na Dlouhé louce. Vyznačeno je zde několik okruhů rozdělených podle barev. Běžkovat se dá také na Telnici, Bouřňáku i na Klínech.

Každopádně, než se vydáte do bílé stopy, stojí za to se podívat na webové nebo facebookové stránky jednotlivých lokalit. Zjistíte tam nejen kvalitu upravených tras, ale také informace, kde zaparkovat.

Kam vyrazit lyžovat?

Na Děčínsku máte možnost si i zalyžovat. Můžete zajet až na devět lyžařských míst, jsou jimi:

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Mapa běžkařských tras v okolí Děčínského Sněžníku
SKIMAPA
Běžkařské a naučné stezky a trasy v zapomenutém pohraničí
Krušnohorská bílá stopa
Bílé stopy
Kam za sněhem
Aktuální sněhová situace na Sněžníku

UŽITEČNÉ FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

Lužická magistrála
Běžecké trasy Děčínský Sněžník
Bílá stopa Nové Město-Cínovec-Komáří Vížka

Slyšeli jste o skialpech?

Další boom v zimním sportování jsou skialpy. Nahrává jim vždy poměrně slušná sněhová nadílka. Tento krásný sport má ale také svá pravidla, která je nutné dodržovat. Týkají se jak bezpečnosti, tak chování v přírodě. Pokud tedy chcete začít chodit na „pásech“ a nemáte zkušenosti obraťte se na odborníky. Jak na to se můžete dočíst třeba na stránkách tulenipasy.cz

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.