Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Turistika

Pěší

Unikátní vyhlídky Jetřichovic

České Švýcarsko je krajinou vyhlídek a právě těmi nejznámějšími jsou Jetřichovické skalní vyhlídky s poetickými jmény: Mariina skála, Vilemínina stěna, Rudolfův kámen. Všechny tři jetřichovické vyhlídky jsou pojmenované po členech rodu Kinských.

Zimní výlet do Ostrova

Děčín patří k nejzelenějším městům v Česku a doslova stačí pár minut, abyste se dostali z centra města do lesa. To jsme znovu ocenili při naší zimní výpravě.

Pastýřská stezka

Pastýřská naučná stezka je ojedinělý zážitek v centru města. Propojení turistky, vzdělávání a nevšední přírody na skalním masivu Pastýřské stěny zaručuje originální zážitek pro celou rodinu.

Přes hranice

Nově značená turistická trasa pro pěší vede z Dolního Žlebu až z hranice s Německem. Přeshraniční trasa je vyznačena zelenou značkou přírodními krásami a dávnou historií.

Nejkrásnější výhledy na Labe

Výhledy do kaňonu Labe vám vyrazí dech. Labský kaňon – národní přírodní rezervace, je nejhlubším pískovcovým kaňonem Evropy. Pěším výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér.

Vzhůru na Pastýřskou stěnu

Hned několik lákadel najdete v lesoparku na Pastýřské stěně. Přímo v centru města si tak užijete výlet po hřebenech pískovcových skal, který spojíte s návštěvou zoo nebo vyhlídkového občerstvení. Výlet lze začít na Labském nábřeží nebo na Pastýřské stěně.