Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Vlčí hora

V nadmořské výšce 581ti metrů se nachází vrchol Vlčí hory se stejnojmennou čtyřbokou rozhlednou. Jedná se dokonce o nejstarší rozhlednu ve Šluknovském výběžku. V její blízkosti byla dokonce prokázána existence středověké lesní sklárny. Vlčí hora je výjimečná ještě pro jednu věc. Zalesněný čedičový vrch obsahuje magnetovec, který odchyluje střelku kompasu až o 40 stupňů.

Rozhledna se nachází zhruba 5 kilometrů od Krásné Lípy. Pokud cestujete autem, můžete ho nechat na volně přístupném parkovišti v obci Vlčí hora, přímo pod kopcem s rozhlednou. Odtud vede necelý kilometr dlouhá žlutě značená trasa. Na vrcholu vás pak čeká neskutečný výhled na skoro celé České Švýcarsko, Lužické i Krušné hory a Labské pískovce.

V případě hromadné dopravy je tato oblast méně dostupná. Doporučujeme, tak zajet vlakem do Krásné Lípy, odkud vede převážně červeně značená trasa, dlouhá zhruba 6 kilometrů. Pokud by to na vás bylo daleko, můžete z Krásné Lípy přejet autobusem číslo 404 či 434 do vesnice Dlouhý Důl. Z ní to je na Vlčí horu jen pouhé 3 kilometry.


Otevírací doba

Květen až září každý den od 9 do 17 hodin. Ostatní měsíce je otevřeno pouze o sobotách, nedělích a svátcích, a to od 10 do 17 hodin.


Vstupné

VstupnéCena
Dospělí15 Kč
Děti od 7 let, ZTP a studenti8 Kč
Děti do 6 letZdarma
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.