Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní
Program akcí v Děčíně.
Květnové víkendy jsou již tradičně ve znamení městských slavností.
Tyršův Děčín bude letos trvat dva víkendy. V září se můžete těšit na dva víkendy plné nejrůznějších akcí.
Kino Sněžník je jedno z nejmodernějších kin v republice.
Tradiční zahájení turistické sezóny v Děčíně. Těšit se můžeme na soutěže, sportování, dobré jídlo i muziku, ale také na kulturní a zábavný program pro celou rodinu.
Tradiční akce v Děčíně pod zámkem - Sochaři Děčínu, má vždy nejen zajímavý doprovodný program, ale i skvělé jídlo. Koná se každoročně v květnu v rámci Městských slavností Děčín.
Městské divadlo Děčín obyvatelům města i přijíždějícím návštěvníkům nabízí pohostinská profesionální divadelní představení (činohra, opera, opereta, balet) a koncerty vážné hudby (komorní i symfonické).
Tip, jak zabavit svoje děti v rámci obce – vydejte se s námi na Cestu za pokladem.
Městská knihovna se pyšní moderní budovou postavenou přímo pro potřeby čtenářů.
Děčín je místem, kde se snoubí romantická krajina s množstvím památek. Otisk historie místa můžete nejlépe vnímat v sakrálních památkách.
Největší dominantou města je děčínský zámek, který je jedním z nejstarších a největších památkových objektů v republice. Architektonickým skvostem v celorepublikovém měřítku je Dlouhá jízda.
Bohaté a vzácné sbírky, které jsou dnes umístěny v historické budově bývalého loveckého zámečku Thun- Hohensteinů z 1. poloviny 18. století přímo v centru města Děčína, nabízí návštěvníkům Oblastní muzeum v Děčíně, příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Železniční muzeum sdělovací a zabezpečovací techniky a železniční muzejní expozice v Děčíně
Hladový kámen se patří právem k nejstarším hydrologickým památkám střední Evropy.
Thunovská kaple sv. Jana Nepomuckého v Děčíně - Chrástu
Díky soutoku řeky Labe, Ploučnice a Jílovského potoka je Děčín město mostů. Mnohé z nich jsou zajímavou historickou nebo technickou památkou.
Děčínská synagoga stojí při cestě z Podmokel na Pastýřskou stěnu. Vystavěla ji podmokelská židovská obec v letech 1906-1907 v pseudoorientálním stylu s výraznými secesními prvky.