Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Cesta za pokladem

Cesta je určena všem, kdo si chtějí zpestřit klasickou procházku ve městě. Dá se říci, že jak v Děčíně, tak v Podmoklech, je řada míst, kde se člověk ocitne stranou městského ruchu, navíc na něj dýchne i historie a může se dozvědět nějaké zajímavosti.

Na každém břehu města je vytipovaná jedna trasa, kterou je potřeba projít a splnit připravené úkoly. Zadání však nejsou umístěna na stanovištích, ale je nutné si stáhnout pracovní list zde na webu. Ten si můžete buď doma vytisknout, popř. si úkoly vypsat na papír nebo využít mobilní telefon a vyplnit pak odpovědi přímo v něm.

Pokud budete mít zájem, můžete si příslušný pracovní list vyzvednout i v informačních střediscích pod knihovnou či na hlavním nádraží.

Stanovišť je připraveno celkem pět, na každém čeká pozorovací, vědomostní či fyzický úkol, který se váže k místu, kde se momentálně nacházíte.

Postupné nasměrování na jednotlivá stanoviště se dozvíte pomocí nápověd a indicií, takže i přitom je nutné zapojit své mozkové závity.

Celou trasu projdete zhruba za hodinu, a pak se dostanete do cíle celé soutěže, ke kterému vás zavede poslední nápověda. Zde čeká na účastníky, kteří splnili všechny úkoly, POKLAD!

Pokud si chcete se svými dětmi zpříjemnit společné zážitky, pobavit se, něco nového se dozvědět a ještě získat odměnu, neváhejte a vydejte se poklad najít.

Cíl cesty za pokladem je v přístupný denně od 9:00 do 17:00, od dubna od 8:00 do 18:00, proto doporučujeme naplánovat procházku v tomto čase.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.