Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Tyršův Děčín

Tyršův Děčín 2023 aneb Děčín v pohybu

Hlavním dějištěm letošních oslav bude děčínský zámek a podzámčí. Těšit se můžete na program, který ukáže pohyb v nejrůznějších podobách. Můžete se jen dívat, můžete se zapojit a nebo se můžete aktivně zúčastnit.

Pátek patří školám

Tyršův Děčín startuje v pátek dopoledne překážkovým závodem Raptor pro školy, kde se utkají týmy z přihlášených škol a porovnají své dovednosti na trase vedoucí od Smetanova nábřeží. Překážky budou využívat váhu vlastního těla, přírodu, ale i sílu.

Sobota pro všechny

V sobotu v 9 hodin se do překážkového závodu Raptor může zapojit kdokoliv - děti i dospělí. Trasy budou přizpůsobené jednotlivým kategoriím. Hlásit se můžete na www.sokol-raptor.cz.

Na děti pak čekají dvě stezky - od 14 hodin Tyršova stezka pod taktovkou ZŠ M. Tyrše, která prověří fyzickou zdatnost, a Stezka odvahy DDM Děčín ve večerních hodinách. Od 19 hodin se koná 2. Reprezentační ples. Vstupenky lze objednat na zseveroceska@sokol.eu

Neděle - uctění památky a sportovní odpoledne

Poslední den uctí sokolové památku Dr. Miroslava Tyrše pietním aktem u jeho sochy na Smetanově nábřeží a následným průvodem městem, který skončí na hlavním nádvoří zámku. Odpoledne - od 14 hodin - bude patřit prezentaci sportovních oddílů a pohybových aktivit na Mariánské louce - příležitost, jak najít ideální sportovní aktivitu pro vaše děti. A od 17 hodin bude Tyršův Děčín zakončen hudbou u Rogala.

Veškeré informace o akci, podrobný program a další důležité údaje najdete na www.sokol.eu.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.