Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Výletní loď

Výlety lodí k Děčínu a turistice v Českosaském Švýcarsku neodmyslitelně patří. Pozorovat krásy kaňonu Labe přímo z paluby u šálku dobré kávy okouzlí každého. Na tak jedinečný zážitek spojený s nádhernými přírodními scenériemi a výhledem na dominanty Českého a Saského Švýcarska jistě jen tak nezapomenete. Plavbu lze kombinovat s pěší turistikou, např. k Pravčické bráně nebo výletem na kole. Cyklostezka vede po břehu řeky, kola je možné vzít s sebou na palubu.

Přístaviště osobních výletních lodí najdete na Smetanově nábřeží, přímo pod turistickým informačním centrem. Zde můžete také zaparkovat na odstavném parkovišti. Plavby pořádá Labská plavební společnost. Lodí se můžete svézt do Hřenska, Bad Schandau nebo Drážďan. Velmi atraktivní jsou také plavby do Míšně a na zámek Moritzburg, pevnost Königstein, saských lázní Kurort Rathen a na zámek Pilnitz. Z Děčína vyplouvají lodě Bohemia, Orion a Poseidon, které vám na palubě nabídnou také občerstvení. Plavba je nenáročná, zvládnou ji i malé děti.


Provoz lodí

Plavba je v provozu celoročně, linkové trasy pak od dubna do října a o adventních víkendech. Provoz lodí sledujte na webu Labské plavební.

Kontaktní informace

Labská plavební společnost, s.r.o.

Kamenická 199, Děčín

+420 777 037 379
+420 725 933 730
kapitan@labskaplavebni.cz
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.