Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Výletní loď

Výlety lodí k Českosaskému Švýcarsku neodmyslitelně patří. Pozorovat malebný kaňon Labe přímo z paluby lodi, u šálku dobré kávy či sklenky letního drinku, uchvátí každého. Na tak jedinečný zážitek spojený s nádhernými přírodními scenériemi a výhledem na dominanty Českého a Saského Švýcarska jen tak nezapomenete. Plavbu navíc můžete spojit i s pěší či cyklo turistikou. V okolí řeky Labe se nachází spousta turistických tras, společně s Labskou stezkou pro kolaře. Provozovatelé plaveb navíc s cyklisty v Českosaském Švýcarsku počítají, a tak se nemusíte obávat, že by vám kola nepřijali.

Nabídka plaveb je vskutku bohatá. Můžete vyrazit do Hřenska, Bad Schandau, Drážďan, do saských lázní Rathen, na zámek Pillnitz či na středověkou pevnost Königstein. Velmi oblíbené jsou také plavby do porcelánem proslavené Míšně nebo zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro popelku. V období Vánoc jsou v nabídce i speciální adventní plavby, v rámci nichž se podíváte na německé historické trhy.

Výlety lodí organizuje soukromá plavební společnost z Děčína, odkud se taky vyplouvá. Přístaviště osobních výletních lodí najdete na Smetanově nábřeží, přímo pod turistickým informačním centrem. Zde můžete také zaparkovat na neplaceném odstavném parkovišti. Z děčínského přístavu pak vyplouvají lodě Bohemia, Orion či Poseidon, které váš zážitek zpříjemní i bohatým pohoštěním a barem. Plavba bývá nenáročná a zvládnou ji i ti nejmenší.

Pokud však plánujete výlet do vzdálenějších turistických atraktivit, než je Hřensko a Bad Schandau, doporučujeme si plavbu lodí naplánovat a včas rezervovat. Pro takové výlety jsou totiž vyhrazené konkrétní termíny, které naleznete na stránkách Labské plavební.

Plavby s DÚK

Výlety lodí zprostředkovává i Doprava Ústeckého kraje (zkráceně DÚK). Její plavební linky jsou v provozu od půlky dubna do půlky června, a dále pak od druhé poloviny září do konce října. Pokud svou plavbu s DÚK hodláte spojit s cestou vlakem či autobusem, vyplatí se vám zakoupit jednodenní síťovou jízdenku, která platí na všechny způsoby hromadné dopravy v Ústeckém kraji, včetně přívozu Hřensko-Schöna. Více informací najdete zde.

Přehled jízdních řádů pro lodní linky a přívozy

Aktuální přehled najdete na tomto odkazu.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.