Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Turistická linka národním parkem

Pokud se chcete vyhnout problémům s parkováním v Českém Švýcarsku, využijte turistickou linku národním parkem. Turistická linka národním parkem 434 Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Chřibská – Krásná Lípa nabízí pohodlný způsob, jak se dostat k atraktivním místům a výletním cílům návštěvníků našeho regionu. Její autobusy dokonce jezdí každý den v roce, včetně víkendů. Do národního parku se tak pohodlně dostanete kdykoliv. V březnu a listopadu jsou tři spoje ve všední den, v dubnu, květnu, červnu, září a říjnu chytnete spoje čtyři. V červenci a srpnu jezdí linka ještě častěji.

Jízdní řád linky 434 pro rok 2024 zde:

Mimoto je celoročně v provozu totožná linka 438 na trase Děčín - Mezní Louka s odbočením a ukončením na Mezné. Pokud tedy plánujete se podívat přímo na Meznou, doporučujeme právě tuto linku. Autobus č. 434 sem totiž nezajíždí.

Jízdní řád linky 438 pro rok 2024 zde:

V hlavní turistické sezóně, tj. v červenci a srpnu, jezdí spoje těchto obou linek v intervalech 30 minut. Současné jízdní řády naleznete na tomto odkazu.


Turistické zajímavosti v okolí trasy

  • Edmundova a Divoká soutěska (zastávka Hřensko, k soutěskám; Hřensko, Mezná)
  • Pravčická brána (zastávka Hřensko, Pravčická brána)
  • Zážitkový areál Rysí stezka a Dětské hřiště na Mezní louce (zastávka Hřensko, Mezní Louka)
  • Mariina vyhlídka, Vilemínina stěna (zastávka Jetřichovice, host.)
  • Zřícenina hradu Kyjovský hrad, Jeskyně víl (zastávka Krásná Lípa, Kyjov host.)
  • Hrad Šauenštejn, Malá Pravčická brána (Jetřichovice, Vysoká Lípa, rest., popř. Hřensko, Mezní Louka)

Další turisty využívanou linkou je autobus č. 436 Děčín-Dobrná-Huntířov-Srbská Kamenice-Jetřichovice, Vysoká Lípa, která rovněž jezdí po celý rok a vezme vás k jedněm z nejnavštěvovanějších lokalit Českého Švýcarska.

Jízdní řád linky 436 pro rok 2024 zde:

Pro pohyb Českým Švýcarskem se vám určitě vyplatí využít Dráhu národního parku (U27, U28, U8). Tato dráha je totiž souborem tří tratí, které dohromady obkružují Českosaské Švýcarsko a vedou i chráněnými oblasti Lužických hor, Českého Středohoří a Labských pískovců. Jízda vlakem je sama o sobě zážitkem, z okna můžete hledět na malební Labský kaňon i bohaté lesy národního parku. Nabídku železničního spojení doplňují autobusové linky, které zpřístupňují místa, do nichž koleje nevedou. Mapu Dráhy národního parku přikládáme níže.

Přehledné jízdní řády platné od roku 2024 naleznete na oficiálních stránkách dopravce. Na závěr pro vás máme i mapku všech dopravních linek, které vedou národním parkem.


Pokud náhodou přijedete do Děčína vlakem a na hlavním nádraží tápete na jakou autobusovou stanici zajít, abyste se dostali do svých vyhlídnutých destinací, přikládáme přehledný plánek, v němž najdete všechny potřebné spoje do Českého Švýcarska a okolí společně s jejich nástupišti.

Zpravidla:
  • Klíčové linky do Českého Švýcarska budou odjíždět ze stání č. 2 přímo před nádražní budovou. Hřensko, Mezní Louka, Mezná, Jetřichovice, Srbská Kamenice, Doubice, Kyjov, Sněžník vám tak budou na dosah.
  • Busy směr Labská Stráň, Růžová, Janov ze stání najdete na stanovišti č. 1, které se nachází při východu z nádraží vpravo od stání č. 2.
Přehledné jízdní řády autobusů naleznete na tomto
odkazu
.
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.