Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Turistická linka národním parkem

Pokud se chcete vyhnout problémům s parkováním v Českém Švýcarsku, využijte turistickou linku národním parkem. Turistická linka národním parkem 434 Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Chřibská – Krásná Lípa nabízí pohodlný způsob, jak se dostat k atraktivním místům a výletním cílům návštěvníků našeho regionu. Tato linka je v provozu sedm dní v týdnu od června do září. V dubnu, květnu a říjnu jezdí o víkendech. Další linkou do oblíbené destinace je autobus č. 438 Děčín - Hřensko - Mezná, která je v provozu od dubna 2020. Tato linka jezdí celoročně.

V hlavní turistické sezóně, tj. v červenci a srpnu, jezdí spoje těchto linek v intervalech 30 minut.


Turistické zajímavosti v okolí trasy

  • Edmundova a Divoká soutěska (zastávka Hřensko, k soutěskám; Hřensko, Mezná)
  • Pravčická brána (zastávka Hřensko, Pravčická brána)
  • Zážitkový areál Rysí stezka a Dětské hřiště na Mezní louce (zastávka Hřensko, Mezní Louka)
  • Mariina vyhlídka, Vilemínina stěna (zastávka Jetřichovice, host.)
  • Zřícenina hradu Kyjovský hrad, Jeskyně víl (zastávka Krásná Lípa, Kyjov host.)
  • Hrad Šauenštejn, Malá Pravčická brána (Jetřichovice, Vysoká Lípa, rest., popř. Hřensko, Mezní Louka)

Další turisty využívanou linkou je autobus č. 436 Děčín-Dobrná-Huntířov-Srbská Kamenice-Jetřichovice, Vysoká Lípa, která rovněž jezdí po celý rok a vezme vás k jedněm z nejnavštěvovanějších lokalit Českého Švýcarska.

Pro pohyb Českým Švýcarskem se vám určitě vyplatí využít Dráhu národního parku (U27, U28, U8). Tato dráha je totiž souborem tří tratí, které dohromady obkružují Českosaské Švýcarsko a vedou i chráněnými oblasti Lužických hor, Českého Středohoří a Labských pískovců. Jízda vlakem je sama o sobě zážitkem, z okna můžete hledět na malební Labský kaňon i bohaté lesy národního parku. Nabídku železničního spojení doplňují autobusové linky, které zpřístupňují místa, do nichž koleje nevedou. Mapu Dráhy národního parku přikládáme níže.

Přehledné jízdní řády platné od 11. prosince 2022 naleznete na oficiálních stránkách dopravce. Na závěr pro vás máme i mapku všech dopravních linek, které vedou národním parkem.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.