Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Vzhůru na Pastýřskou stěnu

Pastýřská stěna je jedno z míst, odkud budete mít jeden z nejkrásnějších výhledů na celý Děčín. Dostanete se tam, jak autem, tak samozřejmě pešky. Pokud preferujete nenáročnou turistiku, můžete autem vyjet na parkoviště u zoologické zahrady. Odtamtud půjdete zhruba pět minut pěšky po asfaltové cestě, na jejímž konci vás čeká kýžená vyhlídka.  Pokud si naopak chcete udělat menší pěší výlet, nejlepší trasa vede od Labského nábřeží, od levého břehu řeky Labe. Červeně značená trasa vás povede kamennou pěšinou k vrcholu stěny. 

Ať už na Pastýřskou stěnu vystoupáte jakkoliv, v každém případě na vás čeká kouzelný pohled na Labské údolí, děčínský zámek i město samotné. V letní sezóně zde dokonce funguje bistro, v němž si můžete dát něco malého k snědku nebo se ochladit dobrým drinkem.

Ti, kteří přijeli na vrchol autem, se vrací stejnou cestou. Pro pěší se otvírá více možností. Můžete pokračovat po červené stezce, která vede po skalních hřebenech. Při této cestě se vám budou nabízet další pěkné výhledy na okolní přírodu a město. Stezka vás zavede až na skalní výstupek, ze kterého máte opět skvělý výhled, tentokrát na zcela jinou část Děčína.

Od skalního výstupku běžte stále po červené turistické cestě, která vás povede skalními pěšinami kolem palouku s dětským hřištěm až k zoologické zahradě. Odsud vedou dolů k Labi tři cesty. Můžete se vrátit zpátky k Pastýřské stěně a pokračovat stejnou cestou k Labskému nábřeží, kterou jste vyšlápli předtím. Nebo můžete využít další z pěšin po pískovcových skalách Pastýřské stěny a užít si pohledy na řeku a zámek. Poslední z tras vede po příjezdové cestě na Teplickou ulici.

Celý okruh je nenáročná vycházka zhruba o tří kilometrech, která je lemovaná i mnohými odpočívadly. Výlet je tak ideální pro rodinu s dětmi i pro nadšence do Nordic Walkingu. Pro ně jsou v lesoparku vyznačené speciální trasy.

V oblasti Pastýřské stěny je navíc naučná stezka, díky níž se můžete dozvědět, jaký význam pro nás mají ekosystémové služby ve městě. Více v našem článku Pastýřská stezka.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.