Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Cyklobusy na Děčínsku

Cyklobus na Sněžník

Chcete se vydat na kole na nejvyšší stolovou horu republiky a nechce se vám jet do prudkého kopce? Vyjeďte část cyklobusem. Linka přepravuje jízdní kola od 29.. 3. do 3.11. o víkendech a svátcích, v sezóně pak i ve všední dny od 29. 6. do 1. 9., kapacita jednoho cyklobusu je maximálně 20 kol.

Cyklobus odjíždí v hlavní sezóně z autobusového nádraží v Děčíně. Kola se nakládají vždy na počáteční zastávce. V zastávce Maxičky a v konečné zastávce na Sněžníku se naopak kola vykládají. Na jiných místech tak nelze.

Vzhledem k omezené kapacitě vleku je na část míst možná rezervace, a to v aplikaci DÚKapka. Jízdní řád cyklobusu pro rok 2024 a další přepravní podmínky naleznete zde nebo níže v PDF.

Cyklobusy do Českého Švýcarska

Za atraktivními turistickými cíli v Českém Švýcarsku se můžete dostat s kolem pohodlně autobusovými linkami č. 434 ( na trase Děčín-Hřensko-Jetřichovice-Chřibská-Krásná Lípa), 438 (Děčín-Hřensko-Mezná) a 436 (Děčín-Dobrná-Huntířov-Srbská Kamenice-Jetřichovice, Vysoká Lípa). Linky 434 a 438 jezdí v letošním roce s přívěsem na kola od 29.. 3. do 3.11. o víkendech a svátcích, v sezóně pak i ve všední dny od 29. 6. do 1. 9., kapacita jednoho cyklobusu je maximálně 20 kol. Linka 436 má možnost přepravy kol pouze od 1. 7. do 3. 9. Cyklovlek jezdí jen v určitých časech, nástup a výstup kol je jen v některých zastávkách. Veškeré informace a možnost rezervace najdete na Dúkapka nebo níže v aktuálním jízdním řádu.

Cyklobus Děčín-Benešov n. Pl.-Verneřice-Rychnov

S kolem se z Děčína můžete vydat také směrem na Benešov nad Ploučnicí a dále. Tento spoj jezdí s přívěsem na kola pouze o víkendech a svátcích, a to od 29. 3. do 3. 11. (max. 20 kol).

Jízdní řád najdete zde:
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.