Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Kyjovské údolí

Kyjovské údolí najdete v okrese Děčín vedle obce Kyjov, blízko města Krásná Lípa. Protáhlá ves Kyjov leží u Křinice. Obec pokrývají lidové dřevěné stavby. Zdejší Kyjovská přehrada slouží ke koupání. Turistika je zde velmi oblíbená. Najdete zde řadu cyklistických a turistických stezek a také dobré horolezecké terény. Zdejší krajina vás uchvátí svými přírodními krásami v každém ročním období. V zimě zde mráz vytváří pěkné ledové útvary. Blízko sebe naleznete hned tři skalní hrádky (Kyjovský, Brtnický a Vlčí).

Další zajímavosti

  • Vinný sklep - jeskyně se dvěma prostory vzniklá ze spadaných balvanů. Jde o oblíbené místo horolezců. V zimě tady uvidíte lahvovité ledové krápníky a jedna z pověstí praví, že tudy vede tajná chodba na Kyjovský hrad.
  • Jeskyně víl - skalní převis s prostory v podzemí. Jeskyni najdete na pravém břehu řeky Křinice, blízko Doubice. Přes zimu tady vzniká hojná ledová výzdoba s rampouchy, záclonami a dalšími útvary z ledu. Jeskyni snad objevíte a necháte se unášet nevšední krásou. Je volně přístupná.
  • Kyjovský skalní hrádek - náznaky skalního hradu najdete 1 km západně od Kyjova. Je umístěn na pískovcovém ostrohu a jeho stěny padají kolmo až do křinického kaňonu.
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.