Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Kyjovské údolí

Do děčínského okresu spadá i malebné Kyjovské údolí. Jeho krásná a netknutá příroda se rozprostírá podél řeky Křinice, za protáhlou vsí Kyjov. Nedaleko Kyjovského údolí se nachází i město Krásná Lípa, která rovněž stojí za návštěvu. Turisté mohou zavítat do místního pivovaru Falkenstein nebo si prohlédnout zajímavou expozici v Domě Českého Švýcarska.

Kyjovská obec je typická pro své lidové roubené stavby. U turistů je oblíbená i Kyjovská přehrada, která je vhodná ke koupání. Zároveň zde najdete řadu cyklistických a turistických stezek a také dobré horolozecké terény. Zdejší krajina vás uchvátí svými přírodními krásami v každém ročním období, například v zimě zde mráz vytváří zajímavé ledové útvary. Výhled na malebnou krajinu Českého Švýcarska vám poskytnou hned tři skalní hrádky - Kyjovský, Brtnický a Vlčí.

Další zajímavosti

  • Vinný sklep - jeskyně se dvěma prostory vzniklá ze spadaných balvanů. Jde o oblíbené místo horolezců. V zimě tady uvidíte lahvovité ledové krápníky a jedna z pověstí praví, že tudy vede tajná chodba na Kyjovský hrad.
  • Jeskyně víl - skalní převis s prostory v podzemí. Jeskyni najdete na pravém břehu řeky Křinice, blízko Doubice. Přes zimu tady vzniká hojná ledová výzdoba s rampouchy, záclonami a dalšími útvary z ledu. Jeskyni snad objevíte a necháte se unášet nevšední krásou. Je volně přístupná.
  • Kyjovský skalní hrádek - náznaky skalního hradu najdete 1 km západně od Kyjova. Je umístěn na pískovcovém ostrohu a jeho stěny padají kolmo až do křinického kaňonu.

Upozorňujeme, že v Kyjovském údolí stále panuje riziko pádu stromů kvůli kůrovcové kalamitě. Doporučujeme vstup se zvýšenou opatrností a za příznivého počasí.

Doprava:

Do Kyjova se dostanete autobusovou linkou č. 434.

Jízdní řád zde:
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.