Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Tiské stěny

Tiské stěny leží v horské poloze 630 metrů nad mořem nedaleko hřebene Krušných hor. Toto nevelké pískovcové skalní město lze projít od Turistické chaty na východním okraji pohodlně za 1,5 -2 hodiny (cca 4 km).


Naučná stezka Velkými a Malými stěnami vás překvapí spoustou průchodů, převisů, otvorů, skalních bran a věží. Je ideální pro návštěvu s dětmi. Vrátit se můžete po hřebeni stěn po červené značce "výhledy na České středohoří". Přístupy jsou možné od Tisé nebo Turistické chaty, v letním období je placený vstup. Výlet do Tiských stěn zabere přibližně 4 až 6 hodin. Doporučujeme vyrazit hned ráno. 

Provozní doba

Tiské stěny jsou denně a celoročně přístupné.

Vstupné

Dospělí 50,- Kč, dítě 15,- Kč (V zimním období je vstup zdarma)

Parkování

Parkoviště se nachází v obci Tisá v blízkosti kostela svaté Anny a u Turistické chaty

Popis cesty

Z Děčína z ulice Prokopa Holého jezdí autobus č.432 směr Libouchec, přestupuje se ve stanici "Libouchec obecní úřad" na autobus č.452 směr Tisá. Vystupuje se ve stanici "Tisá rozcestí Sněžník 5.0". Na cestu zpět lze využít stejnou autobusovou stanici i stejné linky autobusů. Pokud se rozhodnete použít svůj osobní automobil, Tisá je od Děčína vzdálená cca 18 km. Trasa silnice vede z Děčína přes Jílové a Libouchec.


Tisá je dlouholetým a ideálním místem pro horolezce a nadšence adrenalinových sportů. Je zde obchod s horolezeckými potřebami, nechybí ani restaurace a pohoštění pro návštěvníky a samozřejmě tu najdeme i stánek se suvenýry. Součástí Tiských stěny jsou i "Ostrovské skály", které se nacházejí v obci Ostrov (přibližně 4 km po žluté, nebo červené značené stezce). 

Více informací naleznete na webových stránkách.

NÁŠ TIP: Využijte přeshraniční linku č. 217 na trase Pirna - Tisá - Sněžník - Rosenthal - Königstein a naplánujte si pěší nebo cyklo výlet na této trase. Můžete například nastoupit v Tisé nebo Sněžníku a vyrazit do Rosenthalu. Odtud je pěkný pěší výlet přes Herkulovy sloupy, Grenzplatte, Ostrov až do Tiských stěn a Tisé. Tento krásný pěší výlet je 12 až 14 km dlouhý podle toho, kudy se přesně vydáte.

Jízdní řád cyklobusu najdete zde:
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.