Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Přes hranice

Stezka začíná v Dolním Žlebu na Křižovatce se žlutou turistickou značkou poblíž kostela a vede kolem nádraží Dolního Žlebu. Z velké části má charakter zpevněné cesty, místy bytelně postavené z pískovcových kvádrů. Po necelých 2 km dorazí ke Klopotskému potoku s malou nádrží a vodopádem. Dále pokračuje hraničním úsekem vzhůru proti proudu potoka. Tento úsek je náročnější, ale zato turistu odmění nádhernou přírodou skalní soutěsky.

Od hraničního mezníku 1/16 stezka nabírá prudší spád, opouští Klopotský potok a pokračuje pěšinou až k vrstevnicové cestě Grundweg s pramenem pitné vody Ziskaquele. Předtím se nabízí možnost odbočit vpravo na skálu Zirkelstein a do údolí Labe. Dále potom vede již na území Saska po lesních cestách. Na turistické křižovatce u Kreusels Eiche je možné odbočit po žlutě (později červeně) značené turistické cestě na stolovou horu Grosser Zschirnstein nebo pokračovat dále po zelené zpět na českou stranu přes hraniční místo Česká brána k rozcestí U Buku. Zde je odpočinkové místo v přístřešku.

Důležité informace

Do stanice Dolní Žleb se dostanete Dráhou národního parku U28 (083) z Děčína. Velmi dobré spojení je z Hřenska přívozem přes Labe k nádraží Schöna a jednu stanici vlakem 083, v tomto případě jízdenku prodá průvodčí.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.