Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Labský kaňon

Labský kaňon je nejhlubší pískovcový kaňon Evropy. Jeho hloubka je úctyhodných 300 m, proto je vyhledáváným cílem horolezců. Chování v Labském kaňonu se řídí pravidly pobytu v CHKO a také pravidly pro lezení v pískovcových skalních oblastech vydaných Českým horolezeckým svazem. Lezecká oblast takzvaného Labáku se rozkládá na obou březích řeky Labe.

Levý břeh

Díky velké koncentraci sportovních cest je dnes centrem lezení v Labském údolí především levý břeh řeky. Nejpopulárnější cesty najdete na masivech mezi Malým ďáblem a Jeptiškou. Jedná se většinou o převislé stěny spíše vyšší obtížnosti s výškou okolo 30 m i více. Velký kus horolezecké historie připomíná v tomto sportovním ráji právě zmíněná Jeptiška.

Pravý břeh

Jedná se o rozsáhlejší část této oblasti a výška stěn zde dosahuje až 80 m. Pravý břeh nabízí více skalních výstupů, a to v části mezi Duhovou věží a Vojtěchem. Své zastoupení mají samozřejmě i sportovní cesty, nejvíce na masivech a věžích naproti Dolnímu Žlebu. (Velká a Malá bašta, Trůn, Zrcadlo, Růžová věž, Majdaléna)


Podrobné horolezecké průvodce Pravým i Levým břehem je možné zakoupit v Turistických informačních centrech.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.