Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Novinky

15. 4. 2024

Zahájení turistické sezóny 2024 už tuto sobotu

Přijďte s námi v sobotu 20. dubna oslavit Zahájení letošní turistické sezóny na prostranství pod Městskou knihovnou. Program bude opravdu pestrý, a tak zbývá jen doufat v lepší počasí :).

5. 4. 2024

Pravčická brána s Divokou soutěskou jsou od konce března denně otevřeny

Hlavní turistická sezóna je pomalu tu a to znamená, že ty největší turistické atraktivity národního parku jsou pro vás od 28. března přístupné každý den.

4. 4. 2024

Zveřejnili jsme kompletní program k Zahájení turistické sezóny

Zahájení turistické sezóny se pomalu ale jistě blíží. A co vás letos čeká? Dozvíte se v našem článku.

4. 4. 2024

Prohlédněte si novinky v turistické dopravě pro letošní rok

Jaké novinky vás čekají v turistické dopravě v Českém Švýcarsku a jeho okolí? Změny se týkají především autobusů č. 441 a 435 nebo oblíbených turistických vlaků vedoucích přes národní park i Lužické hory.

4. 4. 2024

O Velikonocích se rozjely všechny turistické linky v kraji

Jaro je tu a s ním i turistické linky. Od Velkého pátku 29. března se rozjelo všech jedenáct vlakových linek a tři lodní linky. Letní jízdní řády navíc začínají platit i na autobusových linkách v oblasti Českého Švýcarska. Tato zpráva se týká i linky T9, která nabízí přímé spojení s Národním parkem České Švýcarsko.

26. 3. 2024

Via ferrata bude otevřena již od pátku 29. 3.

Už se vám stýskalo po děčínské ferratě? Máme pro vás dobrou zprávu. Díky příznivé předpovědi se ferrata otevře namísto 1. dubna o kousek dříve, a to již tento pátek 29. března.

20. 3. 2024

Přívoz v Dolním Žlebu je opět v provozu

Jízdní řády k přívozu můžete najít na našem webu, v sekci Turistika - Přívozy.

18. 3. 2024

Na nové Zoo stezce přibyla socha medvěda i fotopoint s makakem

Během dnešního dne byla na nově vznikající Zoo stezku na Pastýřské stěně instalována socha medvěda. Instalace to vzhledem k úzké přístupové cestě nebyla jednoduchá, ale nakonec se vše podařilo.

18. 3. 2024

Přívoz v Dolním Žlebu je do odvolání mimo provoz

S poklesem vody se na sjezdu do Hřenska objevily naplaveniny, které nedovolí najetí vozidel na přívoz. Do doby úklidu části přístaviště je přívoz v Dolním Žlebu mimo provoz.

13. 3. 2024

Na trase vedoucí na Pastýřskou stěnu vzniká nová Zoo stezka

Na trase vedoucí z ulice Čsl. mládeže vzhůru na Pastýřskou stěnu vzniká nová zábavná Zoo stezka. Stane se tak alternativní přístupovou cestou do zoo nejen po dobu uzavření Žižkovy ulice, ale i do budoucna.