Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Přehled uzavírek v Děčíně

1. Uzavírka Dlouhé jízdy a Růžové zahrady

Do prosince 2025 budou muset návštěvníci Zámku Děčín oželet Dlouhou jízdu, stejně jako Růžovou zahradu. Obojí je totiž součástí rozsáhlé rekonstrukce. Více o rekonstrukci zde.

Alternativa: Pěší mohou využít alternativní cesty na zámek, a to přes Jižní zahrady od Zámecké sýpky (vyznačeno zde) či cestu na severní straně z ulice Zámecká (trasa zde).


2. Uzavírka Žižkovy ulice směrem do Zoo Děčín

Kvůli plánované rekonstrukci kanalizace, plynovodu i elektřiny je pro automobily uzavřena Žižkova ulice, která je zároveň jedinou příjezdovou cestou do Zoo Děčín. Práce by měly trvat nejpozději do 9. 6. 2024, do té doby bude zoo přístupná pouze pěšky. 

Alternativa: Žižkova ulice je stále přístupná pro chodce. Každopádně doporučujeme příjemnější cesty. První je zábavná Zoo stezka, vedoucí od parkoviště v ulici Práce v Podmoklech směrem na Jahnovu plošinu a vzhůru k zoo (trasa zde). Více informací k samotné Zoo stezce naleznete na našem webu. Další možností je červená turistická cesta vedoucí od Tyršova mostu přes Puchmayerovu ulici a Červený vrch až k vyhlídce na Pastýřské stěně a odtud do zoo (trasa zde).


Aktuální mapa všech uzavírek v Děčíně je dostupná na stránkách Statutárního města Děčín (odkaz zde).

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.