Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Městské slavnosti 2024

Ohňostroj, trhy, adrenalin a hudební scéna. I letos vás neminou Městské slavnosti.

Květnové i červnové kulturní víkendy jsou pro Děčín již zajetou tradicí. Program na letošní Městské slavnosti bude opět nabitý.

Slavnosti budou zahájeny 17. 5. večerním průvodem s pochodněmi a nabídnou jako každý rok velice pestrý program. Víkend 18. a 19. 5. bude patřit Historickému trhu májovému, který letos proběhne v Jižních zahradách Zámku Děčín. V sobotu 18. 5. bude zároveň probíhat Dobývání středověkého města husity u příležitosti výročí 580 let od bitvy, a to na Mariánské louce. Součástí bude také ukázka řemesel. O tomto víkendu proběhne i floristická soutěž Děčínská kotva, stejně jako přehlídka Mladé Labe. Ve dnech 25. - 26. 5. proběhne na Mariánské louce tradiční dřevosochání (Sochaři Děčínu), při němž každoročně vznikají dřevěné sochy, lavičky nebo třeba betlém, které následně zdobí naše město. V sobotu se mohou především děti těšit také na Běláskové klání, milovníky veteránů potěší Jízda na pohodu. V neděli 26. 5. proběhne na Smetanově nábřeží Den nejen pro seniory a ve sportovním areálu na Starém městě Den plný her. V pátek 31. 5. se nad městem rozzáří ohňostroj a vypukne také hudební festival Labefest, který každoročně přivádí do Děčína známá jména české hudební scény, letos například kapelu Olympic, Mig 21, Yzomandiase a další. Labefest bude pokračovat i v sobotu 1. 6., tento den se koná i Adrenalin Challenge Kids. V červnu pak nevynechte Labský streetballový pohár v sobotu 8. 6., dne 9. 6. doběh závodu Run Labe Run na Smetanově nábřeží, dále překážkový závod Predator dne 15. 6. nebo ochutnávku vín v Křížové ulici též 15. 6. během akce Den v růžovém.

Přehledný program zde:
Přehledný program k zámeckým akcím:

LABEFEST přidává druhou stage! Nabídne i chill-out zónu a program pro děti

Smetanovo nábřeží pod děčínským zámkem se na konci května opět promění v nejkrásnější festivalový prostor, který bude rezonovat nejen hudbou. Areál LABEFESTu bude totiž rozšířen o program na Mariánské louce, jež nabídne nově kromě druhé stage i nevšední zážitky pro dospělé i děti.

Na Mariánské louce nebude chybět opět chill-out zóna s doprovodným programem. Pro ty, kteří hledají relaxaci a harmonii, bude k dispozici bosonohý chodník, originální výzdoba nebo dopolední workshop s možností meditace.

Pro mladší účastníky bude na Mariánské louce připraveno obrovské lákadlo – Adrenalin Challenge Kids. Oblíbená aktivita bude letos vyhrazena pouze pro děti. Ty v jejím rámci absolvují deset disciplín včetně minitraversu inspirovaného dospělými (www.adrenalinchallenge.cz).

Malí návštěvníci si užijí i divadelní představení či soutěže. Zájemci mohou také porovnat své znalosti ve festivalovém kvízu. Pro zajištění pohodlí všech návštěvníků festivalu bude samozřejmostí široká nabídka jídla a pití, a to včetně pohodlného posezení či poležení. Dostupné budou i stánky se zmrzlinou, cukrárna a čajovna.

I letošní ročník LABEFESTu, který se bude konat 31. 5. – 1. 6., přinese řadu pestrých hudebních vystoupení. Do Děčína zavítá rocková legenda Olympic, hvězdy tuzemské rapové scény Yzomandias a Marpo & TroubleGang či populární skupina MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem. Dále se návštěvníci mohou těšit na hitmakera Xindla X, navrátilce Imodium či kapely Doctor Victor, Post-it nebo Five ´O Clock Tea a další.

Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích www.vstupenkadecin.cz a www.ticketstream.cz.
Více informací najdete na www.labefest.cz, www.idecin.cz nebo jam-pr@email.cz a tel. 773 022 238.
Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.