Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Zahájení turistické sezóny 2024

I letos zahájíme turistickou sezónu na Smetanově nábřeží, kde budou opět stánky s prezentací atraktivních turistických cílů, občerstvením i lokálními produkty. Nebude chybět ani bohatý doprovodný kulturní program. Akce se uskuteční v sobotu 20. dubna od 10 hodin.


Celodenní program proběhne pod městskou knihovnou a částečně i na Mariánské louce. Právě tam se bude konat běžecký závod Děčín Run Fest. Na závodníky čeká běh na 5 km, rodinný závod i dětské běhy. Pro děti zde budou zároveň připraveny různé sportovní soutěže z dílny ASK Děčín.

Hlavní program ale proběhne pod městskou knihovnou od 10:00.

Zájemci si mohou užít zahajovací cyklojízdu po cyklostezce Ploučnice s prohlídkou pražírny kávy Caffé08, procházku po nově vyznačené nordic walkingové trase nebo jízdu historickým parníkem Labe (vstupenky k zakoupení na www.vstupenkadecin.cz).

V průběhu dne se představí Český červený kříž s ukázkou první pomoci, Tomáš Eibl se svou bike show a po celý den bude možné si vyzkoušet foukání skla u sklářské pece. Pro děti jsou přichystány soutěže od Kiwanis z Ústí nad Labem a také hrátky s MC Bělásek, větší děti a dospěláci si budou moct vyzkoušet překážky ze závodu Predator Run.

Velkým lákadlem je jistě Food festival s dobrotami z různých koutů světa. Letošní novinkou jsou i připravené kuchařské show. Tou největší bude

show Adama Runduse, účastníka MasterChef Česko 2023. Těšit se můžete také na soutěž v pojídání chilli papriček nebo další drobné soutěže, které jsou pro návštěvníky přichystány. Nebude chybět ani Chill zóna s čajovnou, Dj’s a dobrotami z grilu, hudební program na podiu v podání kapely Kůzle, která potěší především malé diváky a místních DCRadio.

Samozřejmostí jsou stánky s prezentací turistických cílů i regionálními produkty. Letos přijedou své turistické cíle představit zástupci z Českého Švýcarska, Saského Švýcarska, Krušných hor, Ústí nad Labem, Litoměřic, Teplic, České Kamenice, Lovosic či Königsteinu a další. Nebudou chybět ani stánky s dárkovými předměty, keramikou, šperky, přírodními mýdly, lokální pivovary, vinařství a další. Přijďte si užít aktivní jarní den.

Aktuální informace sledujte také na facebookové stránce Děčín pro turisty


Plakát akce


Děčín Run Fest 2024

Děčínský food festival

Na food festivalu se představí stánky z různých koutů republiky s evropskou i exotickou kuchyní, například Jamajské speciality, burgery, Belgické hranolky, rolovanou zmrzlinu, Latinskoamerické churros, drinky a koktejly a spoustu dalšího... Těšit se můžete také na kulinářskou show Adama Runduse, soutěž v pojídání chilli papriček a soutěže pro návštěvníky.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.