Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Turistické příručky

Veškeré vydané turistické příručky města na jednom místě a ke stažení.


Na kole z Prahy do Míšně

Labská stezka patří k jedněm z nejpůvabnějších a nejrozmanitějších dálkových cyklotras v Evropě. Táhne se od stověžaté Prahy až do porcelánem proslulé Míšně. Celá trasa měří zhruba 250 kilometrů a dá se absolvovat za pět dní. Cykloturisté mohou na stezce obdivovat nejen velkolepé českosaské památky, ale také krásné přírodní úkazy Českého středohoří a Českosaského Švýcarska.

Více informací naleznete v příručce:

Adrenalin horolezectví

Děčín a jeho okolí uspokojí i ty nejnáročnější sportovce. Mnoho zajímavých cest zde naleznou milovníci horských kol, náročných výstupů a sjezdů, které cyklisty zavedou jak na nezapomenutelné výhledy, tak do těsné blízkosti skal a údolí řeky. Labské pískovce jsou ovšem také rájem horolezců. Několik lokalit v okolí láká v letních měsících k výletům do skal, kde všechny výstupy odmění lezce svými neuvěřitelnými výhledy do širokého okolí. 

Více informací naleznete v příručce:

Cestou vyhlídek

Zdejší krajina plná magických zákoutí, tajemných míst a romantických vyhlídek je považována za jednu z nejatraktivnějších míst v Čechách. Díky blízkosti národního parku České Švýcarsko a řeky Labe zde návštěvníci mohou při svých toulkách krajinou zažít neopakovatelné momenty a výhledy do nejhlubšího pískovcového kaňonu v Evropě.

Více informací naleznete v příručce:

Lodí po řece

Výlety lodí k Děčínu a turistice v Českosaském Švýcarsku neodmyslitelně patří. Pozorovat krásy kaňonu řeky Labe přímo z paluby u šálku dobré kávy okouzlí každého. Na tak jedinečný zážitek spojený s nádhernými přírodními scenériemi a výhledem na dominanty Českého a Saského Švýcarska jistě jen tak nezapomenete. Plavbu lze kombinovat s pěší turistikou nebo výletem na kole. Cyklostezka totiž vede po břehu řeky, kola je možné vzít i na palubu. 

Více informací naleznete v příručce:

Naše památky

Děčín je místem, kde se snoubí romantická krajina s množstvím památek. Dominantou města je zámek zajímavý nejen svou historií, ale také velkolepým okolím. Objevte zajímavá a tajemná místa a nechte si vyprávět jejich příběhy.

Více informací naleznete v příručce:

10 NEJ

Děčín je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky, romantických procházek a rodinných výletů. Každý si zde může najít trasu podle svých sil. Přímo ve městě jsou dva lesoparky, které jsou ideální pro kratší výlety a mohou být také startovacím místem pro náročnější túry.

Tipy na cyklovýlety

Děčínsko nabízí nepřeberné množství cyklistických tras a výletů. Na své si zde přijdou jak nároční cyklisté, tak rodiny s dětmi. V letáku vám nabízíme trasy různých délek a obtížností se zajímavými typy pro zpestření vašeho výletu.

Více informací naleznete v příručce:

Via Ferrata

Děčín se pyšní jedinou ferratou v Čechách, která leží v centru města. Jednou z mnoha zajištěných cest můžete z Labského nábřeží vystoupat na vrchol stěny k vyhlídkové restauraci. Po celou dobu asi hodinového výstupu vás nepřestanou fascinovat nezapomenutelné pohledy na řeku, zámek a město. Výhledy z míst, kam se dříve dostali pouze zkušení horolezci, si nyní můžete vychutnat s celou rodinou. Vylézt po ferratě není problém ani pro sportovně zdatné děti od 10 let nebo úplné nováčky. Ti si totiž mohou domluvit zkušeného průvodce, který je na cestě doprovodí a pomůže jim s jištěním.

Více informací naleznete v příručce:

Výlety a turistika

Děčín je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky, romantických procházek a rodinných výletů. Každý si zde může najít trasu podle svých sil. Přímo ve městě jsou dva lesoparky, které jsou ideální pro kratší výlety a mohou být také startovacím místem pro náročnější túry. Jsou jakýmsi výchozím bodem pro cesty do národního parku České Švýcarsko nebo na Děčínský Sněžník.

Více informací naleznete v příručce:

Plánek města

Aktuální plánek města Děčín.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.