Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

Vánoce 2023

Létající andělé, zpívající strom či betlém 

Stejně jako loni se hlavní vánoční program odehraje před městskou knihovnou. Chybět ale nebudou trhy na Husově náměstí nebo oblíbené středeční zpívání. Letošní novinkou bude betlém v Křížové ulici. Ta se promění na vánoční uličku.

První adventní víkend je tradičně spjat s rozsvícením vánočních stromů. Ani letos tomu nebude jinak. „Program odstartuje sobotním Food festivalem za doprovodu například skvělého Ondřeje Rumla. V neděli je kromě sletu andělů připraven také koncert Pěveckého sboru gymnázia a Vánoční koncert pro Děčín teplické konzervatoře,” popisuje Martin Pošta, náměstek primátora pro školství, kulturu a sport (Volba pro Děčín).

Chybět nebudou ani oblíbené pohádky pro děti nebo tvořivé dílny. Pro prostor před knihovnou se rada města rozhodla na základě doporučení městské policie a Městského centra kultury a cestovního ruchu především proto, že nebude potřeba nijak omezovat dopravu uzavřením páteřní komunikace a odkláněním autobusové dopravy. Důležitou roli hrají i veřejné toalety, které jsou u knihovny k dispozici, a také lepší zázemí pro všechny účastníky v prostorách informačního centra. Podle městské policie je prostor před knihovnou vhodnější i kvůli bezpečnosti. Město plánuje prostor před knihovnou více zútulnit vánočními dekoracemi.

Celý pestrý adventní program včetně stánkařů je letos kompletně v režii města a bude probíhat na různých místech. Skvělou atmosféru si lidé budou moct vychutnat po celou dobu adventu v Křížové ulici. Budou zde stánky s občerstvením a drobnými dárky, fotopoint, dřevěný betlém a oblíbený zpívající strom.

„Mám velkou radost, že se v rámci vánočního programu podařilo do Děčína vrátit zpívající strom, který opět bude krásnou příležitostí pro setkávání a sdílení hudby,“ potvrzuje Martin Pošta atraktivnost letošního programu.

Další vánoční stromy se rozsvítí na Masarykově náměstí, v Křížové ulici, na Husově náměstí, před hlavním nádražím a také na Pastýřské stěně.

PROGRAM CELÉHO ADVENTU

Pokud vás zajímají bližší informace ke konkrétním akcím, jeďte dál v příspěvku.

2.12. FOOD FESTIVAL 10:00-19:00 A KONCERT ONDŘEJE RUMLA

U městské knihovny budete moci ochutnat vánoční i klasický street food, a nemine vás ani bohatý doprovodný program. Vezměte celou rodinu a přijďte si to užít!

15:00 koncert kapely Nedloubej se v nose

V 16:00 vystoupí Ondřej Ruml

Od 17:00 nás čeká koncert SaH Děčín


3.12. ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 10:00 - 19:00

Tradiční rozsvícení vánočního stromu bude i letos pod děčínskou knihovnou. Můžete se těšit na vánoční trhy a bohatý kulturní program. Pojďte s námi oslavit advent a naladit se na sváteční atmosféru!

V 10:30 a ve 14:00 se můžete těšit na pohádku, kterou vám představí Divadlo Rozmanitosti Most.

V 15:00 se představí dívčí vokální kvartet KvarteTones, které jste mohli vidět na loňském vánočním Zpívání se svařákem na Husově náměstí a v Křížové ulici.

V 16:00 zazpívá Pěvecký sbor Gymnázia Děčín, který pravidelně vystupuje na akcích pořádaných naším městem, každoročně připravuje vlastní jarní a vánoční koncert a účastní se sborových přehlídek pro děti a mládež na krajské i celostátní úrovni.

I letos přiletí naši malí vánoční andělé, a to hned dvakrát, v 16:50 a v 17:10.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude jako každým rokem v 17:00.


3.12. ADVENTNÍ JÍZDA VÁNOČNÍM DOUBLEDECKEREM 14:00 - 16:00

Pojďte se svézt kouzelným vánočním doubledeckerem! Dvoupatrový autobus bude jezdit na trase Husovo náměstí až Masarykovo náměstí. Lístky si zakoupíte na místě u řidiče.


5.12. ODPOLEDNE S ČERTÍKY A MIKULÁŠEM V DOUBLEDECKERU 13:00 - 15:30

Pojďte se společně s čertíky, Mikulášem a také děčínskými Válečníky projet vánočním doubledeckerem.

Odpoledne s muzikou a svařákem začíná v 17 hodin na Husovce a od 18 hodin pokračuje v Křížovce. Přijďte se naladit a dát si svařené víno!


7.12. POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE od 10:00

Zkraťte dětem čekání na Ježíška vánočními pohádkami v podloubí městské knihovny. Navíc se můžete těšit na trhy základní školy Vojanova. Návštěvníci si budou moci nakoupit vánoční produkty a dárky, které ručně vyrábějí žáci v hodinách a ve volných chvílích strávených ve škole.


7.12. Koncert Miloše Rejmana a Sofie Sopové v Křížové ulici 18:00

Vánoční evergreeny v podání děčínských muzikantů.


9.-10.12. VÁNOČNÍ TRHY V PODMOKLECH 10:00 - 17:00

Vánoční trhy v parku Hostelu Děčín - Na Skřivance, vstupné je zdarma. Těšit se můžete na vánoční pochoutky, výrobky a drobné dárky.


9.-10.12. VÁNOČNÍ MUZEJNÍ TRHY 10:00 - 19:00

Tradiční vánoční trhy v prostorách děčínského muzea plné zajímavých stánků s vánoční tématikou.


9.12. DEVÁTÝ DIVADELNÍ VÁNOČNÍ BAZAR od 14:00

Městské divadlo Děčín ve spolupráci s občanským sdružením Andělé bez křídel Vás srdečně zvou na devátý Divadelní vánoční bazar. Jeho výtěžek bude věnován ve prospěch Dětského domova Země dětí v České Kamenici.
Čeká vás kulturní program i občerstvení.


10.12. ADVENTNÍ JÍZDA VÁNOČNÍM DOUBLEDECKEREM 14:00 - 16:00

Pojďte se svézt kouzelným vánočním doubledeckerem! Dvoupatrový autobus bude jezdit na trase Husovo náměstí až Masarykovo náměstí. Lístky si zakoupíte na místě u řidiče.


12.12. VÁNOČNÍ ZUŠKOHRANÍ od 16:00

Přijďte se podívat na Husovku na vánoční vystoupení žáků ZUŠ Děčín.


12.12. PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ A TVOŘENÍ V KŘÍŽOVÉ ULICI od 16:00 - 18:00

Pojďte se přidat na sváteční tvoření se Základní školou a Lesní mateřskou školou ve vánoční Křížovce.


13.12. ZPÍVÁNÍ SE SVAŘÁKEM NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ A V KŘÍŽOVÉ ULICI 17:00 - 19:00

Odpoledne s muzikou a svařákem začíná v 17 hodin na Husovce a od 18 hodin pokračuje v Křížovce. Přijďte se naladit a dát si svařené víno!


14.-15.12. VÁNOČNÍ OPEN MIC NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ 16:00 - 19:00

Přijďte s námi oslavit Vánoce naším Vánočním open micem! Nechte své vánoční pocity vytryskat na pódiu a podělte se s námi o své umění!


16.12. VÁNOČNÍ TRHY NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ 10:00 - 19:00

Zajděte na klasické vánoční trhy na Husovce a pořiďte blízkým (nebo sobě) něco drobného pod stromeček.


17.12. ZÁMECKÝ ADVENTNÍ TRH 10:00 - 17:00

Tradiční adventní trh na hlavním nádvoří děčínského zámku.


17.12. ADVENTNÍ JÍZDA VÁNOČNÍM DOUBLEDECKEREM 14:00 - 16:00

Pojďte se svézt kouzelným vánočním doubledeckerem! Dvoupatrový autobus bude jezdit na trase Husovo náměstí až Masarykovo náměstí. Lístky si zakoupíte na místě u řidiče.


18.12. Válečníci zpívají koledy v Křížovce 18:00

Děčínští basketbalisté přijdou do vánoční uličky ukázat, že jim to jde nejen pod basketbalovým košem. Přijďte si s nimi zazpívat koledy.


19.12. VÁNOCE NAD DĚČÍNEM

Tradiční vánoční trhy v areálu Základní školy Na stráni.


19.12. Předvánoční koncert Děčínského symfonického orchestru a Děčínského pěveckého sboru - Městské divadlo Děčín

Tradiční předvánoční koncert v Městském divadle Děčín.


20.12. Předvánoční koncert Děčínského symfonického orchestru a Děčínského pěveckého sboru - Městské divadlo Děčín

Tradiční předvánoční koncert v Městském divadle Děčín.


20.12. ZPÍVÁNÍ SE SVAŘÁKEM NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ A V KŘÍŽOVÉ ULICI 17:00 - 19:00

Odpoledne s muzikou a svařákem začíná v 17 hodin na Husovce a od 18 hodin pokračuje v Křížovce. Přijďte se naladit a dát si svařené víno!


23.12. Vánoční koncert - Václav Marek Orchestra a Daniela Šinkorová v Městském divadle Děčín

Václav MAREK s orchestrem hraje k tanci i poslechu tu nejlepší hudbu nejen z minulého století. Kontinuálně tak navazuje na naše nejslavnější hudební tělesa v historii populární hudby. "Vánoční koncert 2023" přináší vedle domácích šlágrů a celosvětově známých a osvědčených evergreenů také oblíbené vánoční písně a skladby včetně nejkrásnějších klasických českých koled.


27.12. ZPÍVÁNÍ SE SVAŘÁKEM NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ A V KŘÍŽOVÉ ULICI 17:00 - 19:00

Odpoledne s muzikou a svařákem začíná v 17 hodin na Husovce a od 18 hodin pokračuje v Křížovce. Přijďte se naladit a dát si svařené víno!


31.12. SILVESTROVSKÉ ROGALO S OTUŽILCI 15:00 - 18:00

Rozlučte se s rokem 2023 v rytmech Silvestrovského rogala a pokud vás baví otužování, tak si přijďte užít tento den s děčínskými otužilci na Smetanovo nábřeží.

Fotogalerie

Díky Vašim příspěvkům lze Děčín obdivovat i online. Tagujte fotky na Instagramu pomocí #idecin a my je tu rádi ukážeme.