Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

11. 1. 2023
vložil(a): Tereza Tůmová

Cesta k Pravčické bráně bude nadále uzavřena

V současné době jediná přístupová cesta k Pravčické bráně ve směru od Tří Pramenů zůstane uzavřena pro veřejnost i nadále. Uzavírku trasy si vyžádaly nedávné pády stromů při větrných poryvech. Ačkoliv stromy byly  z cesty odstraněny, jeden z vývratů uvolnil masivní skalní blok. Cesta tak není pro turisty bezpečná. Uvolněný kus skály navíc nejde ani bezpečně obejít, a tak Správa parku nechala stezku zavřenou. Slibuje však, že v nadcházejících týdnech cestu opět zprovozní.

Nemusíte ale zoufat, České Švýcarsko si můžete užít i tak. V okolí je řada jiných zajímavých míst, kam zavítat. Můžete si udělat výlet na rozhledny v Janově či Růžové, vyjít k Malé Pravčické bráně nebo zdolat skalní hrádek Šaunštejn. Řada alternativních turistických cílů je i na Jetřichovicku, Českokamenicku nebo Krásnkolipsku. V těchto zimních měsících vás nezklame ani výlet na Sněžník či do Tiských stěn. Tipy na výlety najdete na naší stránce v sekci Turistika.

Více informací o stavu turistické cesty na Pravčickou bránu najdete na stránkách Národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce. Hodí se sledovat i facebookové profily Správa NP České Švýcarsko a Děčín pro turisty.