Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

16. 5. 2023
vložil(a): Eliška Střelková

Druhý víkend slavností přinese hudbu i adrenalin

V pátek v 18:00 startuje oblíbený hudební festival Labefest, na kterém se představí hvězdy jako Mirai, Vypsaná fixa, Žlutý pes, Buty, Wohnout a další. K festivalu náleží i chillout zóna na Mariánské louce, kde budou v sobotu 20.5. připraveny různé odpočinkové aktivity, hudební vystoupení či stánky s občerstvením. Tato zóna bude volně přístupná. Lístky na festival lze zakoupit zde https://labefest.cz/

Páteční večer se nebe nad Děčínem rozzáří tradičním ohňostrojem. „Nechávám melodii zářit, ať mi čistí mysl…“, to je úryvek textu z titulní písně, která uvede velkolepý ohňostroj, který k Městským slavnostem neodmyslitelně patří. Hlavním tématem je „Překonání negativního stavu duše s přáním smíru, lásky a empatie, naději, kterou všichni potřebujeme.“ Podkladem ohňostroje budou skladby Bitter Sweet Symphony od britské skupiny Verve, Don´t stop Believin od Teddy Swimse a Poker Face od Lady Gaga.

Sobota 20.5. bude kromě festivalu patřit také akci Adrenalin Challenge. V rámci 25. ročníku (od 10:00 do 18:00) si účastníci užijí celkem šest disciplín. Konkrétně via ferratu, extreme travers přes kaňon Labe, slanění ze zámku, provazový žebřík na Tyršův most, high jump a vodní skútr. Nezapomíná se ani na děti. Osmý ročník Adrenalin Challenge Kids bude znovu nabušený parádními disciplínami, u nichž si i ti nejmenší přijdou na své a zažijí den, na který budou ještě dlouhou dobu vzpomínat a všude možně o něm jen v superlativech vyprávět!

Po celý víkend, tedy 19.5. až 21.5. bude na Zámku Děčín probíhat výstava soutěžních prací v rámci 52. ročníku mistrovství floristů ČR Děčínská kotva. Soutěžní klání začíná už zítra, letos na téma Hvězdné nebe.