Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

23. 4. 2024
vložil(a): Eliška Střelková

Víkendové Dny plavby zvou na prohlídku a jízdu lodí i hudební program

Ve dnech 27. a 28. dubna Statutární město Děčín a Oblastní muzeum v Děčíně pořádají „Dny plavby v Děčíně“. Snaha obnovit plavební svátek je logická, Děčín byl od počátků své existence vždy významným plaveckým městem.

V sobotu 27.4. proběhne program v Oblastním muzeu v Děčíně. Na návštěvníky čekají komentované prohlídky zdejší expozice Vývoj lodní dopravy na Labi, slavnostní zahájení, burza plaveckých publikací i jazzový koncert. Od 10 do 17 hodin je zde připraven i doprovodný program pro děti.

Neděle 28. 4. už bude patřit lodím přímo na řece. Zájemci si budou moc prohlídnout loď SPS na nábřeží u ČSPL a také zadokolesový remorkér Beskydy. V Městské knihovně proběhne přednáška Výlet do Oděsy a těšit se můžete také na promítání historických filmů o plavbě.

V neděli také v několika časech vyjede loď Bohemia na vyhlídkový okruh, cena vstupenky je 50 Kč. Lístky můžete zakoupit na www.vstupenkadecin.cz. Loď jede v časech 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 a 15:00.

U Informačního centra pod knihovnou bude po celý den stánek s občerstvením a od 15 do 17 hodin k poslechu zahraje dixielandová kapela Old Boys.