Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

29. 7. 2022
vložil(a): Markéta Svobodová

29.7. - AKTUÁLNÍ INFORMACE Z ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

Mariina vyhlídka, Pavlinino údolí nebo rozhledna Růženka jsou přístupné.

Magistrát Město Děčín na návrh Správy NP České Švýcarsko vydal tzv. opatření o dočasném vyloučení vstupu do lesa na území národního parku v území ORP Děčín s několika výjimkami pro vstup, mezi které patří

  • 🟢 např. Jetřichovicko s oblíbenými vyhlídkami (Mariina, Vilemína stěna nebo Rudolfův Kámen), Tokáň, Pavlinino údolí, Růžovský vrch, rozhledna Růženka apod. V těchto částech národního parku je možný pohyb POUZE po turistických cestách. Ostatní lokality mimo toto území jsou přístupné bez omezení. Je nutné dbát zvýšené opatrnosti v souvislosti s vysokým rizikem požárů.
  • 🟢 Ostatní části národního parku a destinace České Švýcarsko jsou přístupné a bezpečné, zároveň se zde nepohybují složky IZS. Pro návštěvníky jsou tedy přístupné lokality Tisá, Ostrov, Sněžník, okolí Děčína, Srbská Kamenice, okolí České Kamenice a Krásné Lípy, Doubice, Vlčí hora a celý Šluknovský výběžek včetně Lužických hor.
  • 🔴 Nadále jsou však uzavřeny tyto obce a lokality, kde stále probíhají hasební práce: Hřensko, Mezní Louka, obě soutěsky, Pravčická brána, Mezná, Šaunštejn, Zadní Jetřichovice a Česká silnice, Dolský mlýn, Kamenická vyhlídka, Vysoká Lípa, okraj obce Janov.
  • 🔴 Vstup do lesů na celém území Saského Švýcarska a saské východní části Krušných hor je uzavřen do odvolání. Požár dále sužuje několik ohnisek a přiblížil se i k obci Schmilka. Hraniční přechod Hřensko-Schmilka je stále uzavřen.🟢 Bez omezení jsou otevřeny např. pevnost Königstein, hrad Stolpen, Felsenbühne Rathen, všechna muzea a indoor aktivity.

Pro překročení hranic můžete využít přechody v Petrovicích a Dolní Poustevně.

Více informací najdete na připnutém příspěvku na stránce https://bit.ly/3OCO3wA