Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní

24. 2. 2023
vložil(a): Tereza Tůmová

Nenechte si ujít jedinečnou plavbu po Labi

Historie kolesového parníku Labe, který momentálně kotví pod děčínským zámkem, se datuje do roku 1938. Tehdy byla v Ústí nad Labem objednána jeho stavba společně s parníkem Vltava, který byl dokončen už v roce 1940. Parník Labe si však musel počkat až na konec války, aby se jej pro své účely nezmocnili nacisté.

Jeho prvním působištěm byla Praha, do provozu byl uveden 14. července roku 1949.  Až do roku 1986 brázdil vody Vltavy díky kotli na uhlí a stal se tak nejdéle fungujícím uhelným parníkem na této řece.

Kvůli závadě byl na několik let odstaven a v roce 1998 převezen do Mindenu, kde byl opraven a později se plavil po Vezeře pod jmény Wappen von Minden a Weserstolz.

Do přístavu v Děčíně se parník vrátil vlastním pohonem po Labi na jaře loňského roku, kdy jej převzala Labská plavební společnost, s. r. o.

Prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v současnosti má za sebou úspěšnou zkušební jízdu.

Vše funguje tak, jak má, a tak se na něm budete moct dne 15.4. svézt i vy a vychutnat si krásy města přímo z paluby. Parník Labe vypluje ze Smetanova nábřeží v šesti časech - konkrétně v 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 a 16:30. Popluje ze Smetanova nábřeží ke Starému Městu, tam se otočí a vyrazí do Loubí. Poté se opět vrátí k nábřeží. Plavba bude komentovaná a bude trvat cca hodinu. Již nyní si můžete zarezervovat lodní lístky na
www.vstupenkadecin.cz.
Cena lístku je 100 Kč. Tak šťastnou plavbu!

Program na Zahájení turistické sezóny 2023 najdete na našem webu i v celkovém kulturním programu města. Vyplatí se sledovat i facebookovou událost.